Lähetyspiirit ja muut ryhmät
Tekstikoko: -2 -1 0 +1 +2 +3

Lähetyspiirit ja muut ryhmät

Säännöllisesti toimivat lähetyspiirit ja ryhmät:

Tainionkosken lähetyspiiri 

  • Kokoontuu joka toinen keskiviikko klo 13 Tainionkosken Pappilassa, Kirkkokatu 4   (parittomilla viikoilla)
  • Lähetyspiirin toiminta jatkuu 4.1. alkaen ja jää kesätauolle 26.4.2023.
  • Lähetyspiiri tukee Makor HaTikva -koulun toimintaa.  

Etelä-Saimaan Kansanlähetyksen lähetys- ja raamattupiiri

  • Lähetys- ja raamattupiiri kokoontuu joka toinen keskiviikko klo 14 Olavinkulman kahviossa, sisäänkäynti Kallenkuja 4 (parillisilla viikoilla).
  • Kesällä lähetys- ja raamattupiiri kokoontuu kodeissa 14.6., 28.6., 12.7., 26.7., 9.8. ja 23.8.2023. Tiedot kirkollisissa ilmoituksissa. 
  • Lähetyspiiri tukee Etelä-Saimaan Kansanlähetyksen ja Imatran seurakunnan yhteisiä nimikkolähettejä. 

Japanin lähetyspiiri

  • Lähetyspiiri maanantaisin klo 13 Vuoksenniskan rukoushuoneella, Lakasentie 5.
  • Lähetyspiirin toiminta jatkuu 9.1. alkaen ja jää kesätauolle 15.5.2023.
  • Lähetyspiiri tukee Suomen Luterilaisen Evankeliumiyhdistyksen lähetystyötä Japaniin. 

Miesten piiri

  • kokoontuu tiistaisin Olavinkulman Kallen kabinetissa klo 10. 
  • Piirin toiminta jatkuu 10.1. alkaen ja jää kesätauolle 13.6.2023.
  • Miesten piiri tukee Medialähetys Sanansaattajien medialähetystyötä.  

Tarkat piirien kokoontumisajat ja paikat sekä mahdolliset muutokset näkyvät seurakunnan nettisivulla kirkollisissa ilmoituksissa.

Muut lähetystyön ryhmät:

Lähetystyön piirakanleipojat kokoontuvat Olavinkulman keittiössä tiistaina 3.10., 7.11., 5.12. ja 19.12.2023. Ennakkotilaukset viikkoa ennen leivontapäivää Ari Niemetmaalle 040 522 0703. 

 

Tiedot päivitetty 10.5.2023, Ari Niemetmaa


Yhteystiedot